Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2016, sygn. IPPP3/4512-478/16-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-478/16-2/JŻ

Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla dostaw towarów w sytuacji, gdy na towarach wykonywane są usługi na terytorium kraju

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2016 r. (data wpływu 30 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostaw towarów w sytuacji, gdy na towarach wykonywane są usługi na terytorium kraju jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostaw towarów w sytuacji, gdy na towarach wykonywane są usługi na terytorium kraju.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce jako czynny podatnik VAT i podatnik VAT UE. Wnioskodawca planuje sprzedawać odpady zwierzęce na rzecz osoby fizycznej będącej w Niemczech podatnikiem podatku od wartości dodanej i zidentyfikowanej tam na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (odpowiednio: Towary i Nabywca).

Towary nie będą jednak transportowane bezpośrednio do Niemiec do Nabywcy. Mianowicie Wnioskodawca będzie przekazywał Towary polskiemu kontrahentowi Nabywcy (Kontrahent), który dokona następujących czynności: wypełni Towary wodą w tym celu, żeby nadać wszystkim Towarom zbliżoną długość, następnie osoli Towary, a na koniec umieści je w beczkach i wyśle do Nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00