Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2016, sygn. IPPB5/4510-619/16-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-619/16-2/MR
Wydatki na przeprowadzenie robót budowlanych dotyczących Parkingu, zgodnie z projektem, które mają na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej Parkingu, stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2016 r. (data wpływu 27 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na remont Parkingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na remont Parkingu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie wynajmu powierzchni handlowych, działalności deweloperskiej oraz zarządzania nieruchomościami. W 2000 roku wybudowano sklep Wnioskodawcy z dwupoziomowym parkingiem otwartym (dalej: Parking). Parking jest przez Wnioskodawcę wykorzystywany w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT.
Ze względu na błędy projektowe (nie uwzględniono wpływu temperatury na pracę płyty Parkingu), które spowodowały m.in. wystąpienie pęknięć płyty Parkingu i zmniejszenie jej nośności, a także z uwagi na zużycie obiektu w wyniku eksploatacji stropu oraz elementów nawierzchni, dokonano wzmocnienia konstrukcji nowym układem słupowo - ryglowym z podwojeniem siatki słupów. Powyższe wzmocnienia zmieniły układ organizacji ruchu na Parkingu oraz znacząco utrudniły orientację przestrzenną oraz jakość użytkowania Parkingu. Na poziomie parteru, z Parkingu dostępny jest parter sklepu Spółki oraz placyk przed wejściem do centrum handlowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right