Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2016, sygn. IPPB2/4511-360/16-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-360/16-2/JG
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 marca 2016 r. (data wpływu 4 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Niektórzy pracownicy firmy B. Sp. z o.o. otrzymują ubrania robocze niezbędne do wykonywania codziennej pracy. Przyznanie ubrań roboczych jest zgodne z zasadami BHP i z tych zasad wynika. Spółka nie posiada własnej pralni oraz nie ma zawartej umowy z pralnią dotyczącą prania odzieży roboczej. W związku z koniecznością równego traktowania pracowników Zarząd przyznał ekwiwalent za pranie odzieży pracownikom, którzy tę odzież otrzymali. Firma posiada obiekty w różnych miastach w Polsce. W związku z różnymi kosztami utrzymania w różnych regionach Polski ekwiwalent za pranie odzieży został przyznany w wartości 30 zł miesięcznie. Kwartalna wypłata ekwiwalentu jest pomniejszana za czas nieobecności pracownika w pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right