Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2016, sygn. IPPB5/4510-366/16-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-366/16-2/MR

Czy i w którym momencie koszty, jakie poniesie Wnioskodawca na remont Drogi będą stanowiły dla niego koszty uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2016 r. (data wpływu 04 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • możliwości zaliczenia wydatków poniesionych na remont Drogi do kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe,
  • ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia wydatków poniesionych na remont Drogi do kosztów uzyskania przychodów oraz ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

P. Sp. z o. o. (dalej: Wnioskodawca) jest stroną Umowy dzierżawy zabudowanej nieruchomości gruntowej z dnia 9 listopada 2012 r. podpisanej z właścicielem nieruchomości - spółką C. Sp. z o. o. Nieruchomość, której dotyczy Umowa dzierżawy. Nieruchomość ta oznakowana jest jako działka ewidencyjna nr 14, dla której Sąd Rejonowy prowadzi księgę wieczystą. Na nieruchomości posadowione są budynki magazynowo - produkcyjne i garażowe, w których znajdują się także powierzchnie gospodarcze, socjalne, biurowe, rozdzielnie, a także inne pomniejsze budowle. W dalszej części niniejszego wniosku opisana wyżej nieruchomość gruntowa wraz z posadowionymi na niej obiektami budowlanymi zwana będzie Nieruchomością. Części Nieruchomości - zarówno grunt jak i poszczególne budynki są przez Wnioskodawcę wynajmowane na rzecz kilku najemców. Czynsze należne od najemców Nieruchomości przypadają Wnioskodawcy, który jest stroną umów najmu i stanowią jego przychód podatkowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00