Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.04.2016, sygn. IPPB2/4514-90/16-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4514-90/16-2/MM

Czy w związku z uznaniem, że sprzedaż Nieruchomości nie stanowi sprzedaży przedsiębiorstwa oraz nie stanowi sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa zgodnie z odpowiedzią na pytanie nr 1, oraz że podlega opodatkowaniu VAT przy zastosowaniu podstawowej stawki VAT (w tym jeśli takie opodatkowanie wynika z wyboru P. i Kupującego, dokonanego na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy o VAT, na podstawie złożonego przez P. i Kupującego przed dniem kupna oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z VAT i wyborze opodatkowania VAT), nie powstaje po stronie Kupującego obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych tj. planowana sprzedaż Nieruchomości nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 23 lutego 2016 r. (data wpływu 26 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lutego 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. dalej: (dalej P.) jest spółką prawa polskiego realizującą obecnie projekt, polegający na budowie na działce gruntu o numerze ewidencyjnym 4, dla której Sąd Rejonowy dla Wydziału Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą, (dalej: Grunt), budynku biurowego, znanego jako X. z przeznaczeniem na wynajem (dalej: Budynek) wraz z wszelkimi instalacjami, budowlami, drogami dojazdowymi oraz urządzeniami zainstalowanymi, z których niektóre stanowić będą odrębne środki trwałe (dalej: Budowle) (dalej Projekt). P. jest użytkownikiem wieczystym Gruntu i jako użytkownik wieczysty Gruntu jest właścicielem wszelkich naniesień na Gruncie, w tym Budynku i Budowli. Prawo użytkowania wieczystego Gruntu wraz z prawem własności Budynku i Budowli zwane będzie łącznie dalej: Nieruchomością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00