Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2016, sygn. IPPP3/4512-25/16-2/KP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-25/16-2/KP
Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania preferencyjnej stawki podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 stycznia 2016 r. (data wpływu 11 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania preferencyjnej stawki podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania preferencyjnej stawki podatku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, który prowadzi działalność gospodarczą, m.in. w zakresie sprzedaży hurtowej żywności, herbat, środków pielęgnacji do ciała oraz środków czystości. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą dokonuje bardzo dużej ilości transakcji wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej: WDT). Głównymi odbiorcami towarów Spółki są podmioty z Litwy, Łotwy i Estonii. Wszyscy kontrahenci Wnioskodawcy posiadają właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany dla podatku od wartości dodanej. Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT UE. Model operacyjny przyjęty w ramach grupy, do której należy Spółka, zakłada zlecanie transportu wyspecjalizowanym przewoźnikom. Obecnie koordynacją zadań operacyjnych transportu dla spółek z grupy zajmuje się inna spółka z grupy (dalej: U. sp. z o.o.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right