Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2016, sygn. IPPP3/4512-23/16-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-23/16-2/JŻ
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsca świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2016 r. (data wpływu 11 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej jest nieprawidłowe,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów od Polskiego dostawcy/polskich dostawców jest prawidłowe,
- określenia miejsca świadczenia usługi najmu powierzchni magazynowej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usługi najmu powierzchni magazynowej jest prawidłowe,
- określenia miejsca świadczenia usługi obsługi towarów Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usługi obsługi towarów Spółki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
D. A/S z siedzibą w Danii należy do grupy kapitałowej (dalej: Grupa), zajmującej się produkcją i sprzedażą okien, drzwi oraz innych elementów konstrukcyjno-budowlanych. Kontrahentami Spółki są podmioty realizujące duże inwestycje takie jak budowa szpitali, centrów handlowych, remonty kamienic położonych w centrach dużych miast. Ze względu na specyfikę projektów realizowanych przez kontrahentów Spółki, jednym z istotnych elementów zarządzania łańcuchami dostaw (poza typowym dla wszystkich firm zarządzaniem transportem towarów w sposób minimalizujący koszty logistyki) jest również planowanie terminowości dostaw często kontrahenci Spółki wymagają dostarczenia towarów w ściśle określonym przedziale czasowym (związane jest to na przykład z koniecznością zablokowania ruchu na ulicach położonych w obrębie miejsca budowy, wynajęciem dźwigu, czy innych maszyn niezbędnych do rozładowania i instalacji okien, czy drzwi).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right