Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2016, sygn. IPPP1/4512-1342/15-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-1342/15-2/KR
Określenie momentu poniesienia pierwszego wydatku. Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem pojazdów samochodowych na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Możliwość skorygowania nieodliczonej kwoty podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2015 r. (data wpływu 31 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia momentu poniesienia pierwszego wydatku,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem pojazdów samochodowych na cele prowadzonej działalności gospodarczej,
- możliwości skorygowania nieodliczonej kwoty podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 grudnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu poniesienia pierwszego wydatku, prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem pojazdów samochodowych na cele prowadzonej działalności gospodarczej oraz możliwości skorygowania nieodliczonej kwoty podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej zwana Spółką) jest czynnym podatnikiem i wykonuje czynności związane wyłącznie ze sprzedażą opodatkowaną. Spółka nabyła dla celów związanych z działalnością gospodarczą pojazdy samochodowe, które nie spełniają przesłanek wskazanych w art. 86a ust. 9 ustawy o VAT. Samochody te nie posiadają i nie będą posiadały zaświadczeń, zgodnie z art. 86a ust. 10, z okręgowych stacji kontroli pojazdów o spełnieniu ww. przesłanek.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right