Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2016, sygn. IPPP3/4512-41/16-2/RM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-41/16-2/RM
dokumentowanie usług montersko-spawalniczych świadczonych na terenie Niemiec i Japonii
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 13 stycznia 2016 r. (data wpływu 19 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania usług montersko-spawalniczych świadczonych na terenie Niemiec i Japonii - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania usług montersko-spawalniczych świadczonych na terenie Niemiec i Japonii.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca świadczy usługi montersko-spawalnicze jako podwykonawca dla firmy mającej siedzibę w Polsce. Prace spawalnicze i monterskie odbywają się na obiektach zakładów produkcyjnych w Niemczech i Japonii. Przedmiotem zawartych umów jest przygotowanie i montaż rurociągów następujących systemów: wodnych, gazowych i innych płynów produkcyjnych. Realizacja umów jest wykonywana pracownikami własnymi. Prace spawalniczo-monterskie są wykonywane w konkretnym miejscu położenia nieruchomości (które są zawarte w załączniku do umowy), pod konkretnym adresem i nie mogą być wykonywane poza obszarem nieruchomości.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right