Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2016, sygn. IPPB2/4511-1167/15-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-1167/15-2/MG
Czy planowana czynność podziału Spółki przez wydzielenie, wskutek której udziałowcy na podstawie planu podziału obejmą udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki przejmującej proporcjonalnie do ilości udziałów posiadanych w D. przed podziałem lub w innej proporcji, będzie powodować powstanie przychodu po stronie udziałowców z tytułu objęcia udziałów w spółce przejmującej, od którego to Spółka jako płatnik zobowiązana będzie pobrać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 grudnia 2015 r. (data wpływu 24 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z podziałem Spółki przez wydzielenie - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z podziałem Spółki przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka D. Sp. z o.o. (dalej: D., Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi dwa rodzaje działalności - usługi transportowe i spedycyjne oraz działalność związaną z zarządzaniem i wynajmem nieruchomości. Spółka powstała w roku 2005 w wyniku przekształcenia Spółki D., Spółka jawna. W ramach działań restrukturyzacyjnych mających na celu dalszy rozwój prowadzonej działalności gospodarczej Spółka podejmie czynności zmierzające do wyodrębnienia zespołu składników materialnych i niematerialnych na płaszczyźnie organizacyjnej, finansowej i funkcjonalnej w postaci dwóch działów - Działu Transportu i Spedycji koncentrującego się na działalności transportowej i spedycyjnej oraz Działu Nieruchomości koncentrującego się na działalności zarządzania, wynajmu oraz planowanych inwestycjach w nieruchomości, które będą stanowiły dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right