Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2016, sygn. IPPP2/4512-1274/15-2/AOg, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-1274/15-2/AOg
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportu w postaci wierzytelności .
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 28 grudnia 2015 r. (data wpływu 30 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportu w postaci wierzytelności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportu w postaci wierzytelności.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. o.o. (dalej; Wnioskodawca, Spółka) jest spółką opodatkowaną od całości swoich dochodów na terenie Polski. Spółka prowadzi działalność finansową, w szczególności w zakresie udzielania pożyczek pieniężnych. Świadczy usługi w oparciu o przepisy ustawy o kredycie konsumenckim.
Wnioskodawca planuje wnieść wkład niepieniężny do istniejącej albo nowo zawiązanej spółki komandytowej. Do takiej spółki Wnioskodawca planuje wnieść wkład niepieniężny w postaci wierzytelności związanych z niespłaconymi pożyczkami, udzielonymi uprzednio przez Spółkę (dalej: Aktywa). Wierzytelności zostaną wniesione po wartości odzwierciedlającej ich rzeczywistą wartość ekonomiczną. W zamian za wnoszony wkład Spółka stanie się komandytariuszem spółki komandytowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right