Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2016, sygn. IBPP4/4513-214/16-1/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-214/16-1/LG

Możliwość zmiany klasyfikacji nabywanego wyrobu i jego przechowywanie poza składem podatkowym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 9 czerwca 2016 r. (data wpływu 13 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości zmiany klasyfikacji nabywanego wyrobu i jego przechowywania poza składem podatkowym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości zmiany klasyfikacji nabywanego wyrobu i jego przechowywania poza składem podatkowym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, zwana dalej Wnioskodawcą, prowadzi działalność gospodarczą obejmującą, m.in. obrót wyrobami akcyzowymi. Wnioskodawca posiada zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego. Wnioskodawca ma w planach nawiązać kontakty handlowe z nowym kontrahentem, od którego będzie nabywać m.in. półsyntetyczny olej silnikowy. Półsyntetyczny olej silnikowy, będący mieszaniną mineralnych olejów bazowych do 69% m/m (stanowiących złożoną mieszaninę węglowodorów otrzymywaną z ekstrakcji rozpuszczalnikowej i procesów odparafinowania), składa się przede wszystkim z węglowodorów nasyconych o liczbie atomów węgla w zakresie od C15 do C50, a także baz syntetycznych - zawartość związków typu syntetycznego wynosi co najmniej 31 % i pakietu dodatków uszlachetniających.

Kontrahent Wnioskodawcy (podmiot zagraniczny) klasyfikuje wyroby do kodu CN 2710 19 81. Wyroby te są wysyłane do składu podatkowego Wnioskodawcy w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00