Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2016, sygn. IBPP2/4512-329/16/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/4512-329/16/KO
w zakresie zastosowania stawki podatku od towarów i usług dla czynności przeniesienia majątkowych praw autorskich do stroju reklamowego lub maskotki oraz wykonaniu (uszyciu) stroju reklamowego lub maskotki
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 kwietnia 2016 r. (data wpływu 2 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku od towarów i usług dla czynności przeniesienia majątkowych praw autorskich do stroju reklamowego lub maskotki oraz wykonaniu (uszyciu) stroju reklamowego lub maskotki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku od towarów i usług dla czynności przeniesienia majątkowych praw autorskich do stroju reklamowego lub maskotki oraz wykonaniu (uszyciu) stroju reklamowego lub maskotki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą X, będąc zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej, prowadzonej przez Wnioskodawcę jest świadczenie usług w zakresie projektowania i wykonywania różnych przedmiotów, najczęściej na zlecenie innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Po około 4 latach prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę, jest on w stanie stwierdzić, że ok. 90% prowadzonej przez niego działalności gospodarczej polega na projektowaniu i wykonywaniu przebrań dla animatorów, najczęściej zwanych strojami reklamowymi, a w ok. 10% do projektowania i wykonywania maskotek. Co istotne, większość realizowanych zadań stanowią egzemplarze tworzone na podstawie indywidualnych projektów, przygotowywanych bezpośrednio przez Wnioskodawcę, których powtarzalność jest niewielka. Wnioskodawca przedstawia następujący opis tworzenia typowego zlecenia, przyjętego od klienta zewnętrznego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right