Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2016, sygn. IBPP4/4513-154/16, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej w procesach mineralogicznych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 29 kwietnia 2016 r. (data wpływu 2 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej wykorzystywanej w procesie mineralogicznym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej wykorzystywanej w procesie mineralogicznym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność polegającą w przeważającej części na produkcji szyb (przeznaczonych głównie do samochodów i innych środków transportu). Działalność ta odbywa się w zakładach produkcyjnych Spółki.

Przeprowadzany na terenie zakładów proces produkcji szyb składa się z szeregu powiązanych ze sobą czynności i procesów technologicznych obróbki i kształtowania szkła zmierzających do wyprodukowania gotowego wyrobu. Wspomniane czynności i procesy technologiczne przeprowadzane są za pomocą różnego rodzaju urządzeń i instalacji, które razem tworzą całość w postaci zespołu służącego do produkcji wyrobów gotowych. Zakres czynności realizowanych w ramach procesu produkcji szyb uzależniony jest w głównej mierze od specyfiki danego wyrobu oraz jego oczekiwanych właściwości i założonych parametrów technicznych.

W swojej działalności Spółka zużywa znaczące ilości energii elektrycznej. Produkcja szyb podzielona jest na kilka ogólnych faz - cięcia (przycinania) szkła, sitodruku, gięcia szkła, laminacji, autoklawizacji, zbrojenia oraz pakowania. Niektóre rodzaje szyb (np. szyby hartowane) mogą być poddawane zabiegom dodatkowym lub alternatywnym wobec ww. faz produkcji, np. wycinaniu otworów w szkle bądź hartowaniu. W trakcie produkcji w obrębie poszczególnych etapów równolegle może pracować kilka urządzeń (np. kilka pieców w fazie gięcia).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00