Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-276/16/ESZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-276/16/ESZ

w zakresie zasad dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej w związku z otrzymaną dotacją

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 kwietnia 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 25 kwietnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie zasad dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej w związku z otrzymaną dotacją jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 kwietnia 2016 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie zasad dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej w związku z otrzymaną dotacją.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 15 kwietnia 2013 r. spółka, której Wnioskodawca jest wspólnikiem, zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zwaną w umowie Instytucją Wdrażającą (Instytucją Pośredniczącą I stopnia reprezentowaną przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.), umowę o dofinansowanie na wdrożenie Planu rozwoju eksportu, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Osi priorytetowej VI - Polska gospodarka na rynku międzynarodowym, Działania 6.1 - Paszport do eksportu. Zgodnie z podpisaną 15 kwietnia 2013 r. umową, dofinansowanie projektu zostało przyznane wspólnikom spółki, w tym Wnioskodawcy, jako beneficjentowi w oparciu o art. 6b ust. 8 i 9 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, ze zm. oraz przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 (Dz.U z 2012 r., poz. 438). Przyznane dofinansowanie stanowi program pomocowy. Otrzymane środki pochodziły w 85% ze środków europejskich (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz w 15% z dotacji celowej z budżetu państwa przekazywanej na rachunek Wnioskodawcy przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt był realizowany przez firmę w latach 2012-2014. Część dofinansowania została udzielona w formie refundacji poniesionych już wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, a część w formie zaliczki na poczet przyszłych kosztów kwalifikowanych związanych z realizacją projektu. W ramach projektu przewidziane były wydatki nieinwestycyjne: koszty wyselekcjonowania bazy danych potencjalnych odbiorców, dystrybutorów wkładek bezpiecznikowych, wynajęcia stoiska na targach, reklamy, tłumaczenia dokumentów, delegacji itp. Wśród wydatków nie były wydatkowane żadne środki na wytworzenie podlegających amortyzacji środków trwałych, jak również nabycia podlegających amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00