Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-163/16/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-163/16/AT
W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć podstawę opodatkowania w przypadku sprzedaży znaku towarowego/znaków towarowych, wzoru/wzorów przemysłowych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 lutego 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 11 marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu ustalenia dochodu ze sprzedaży, otrzymanych w drodze darowizny, znaku/znaków towarowych lub wzoru/wzorów przemysłowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 marca 2016 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia dochodu ze sprzedaży, otrzymanych w drodze darowizny, znaku/znaków towarowych lub wzoru/wzorów przemysłowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Podatnik (dalej również: Wnioskodawca/Obdarowany) otrzyma od ojca (dalej również: Darczyńca) w formie darowizny, to jest w sposób nieodpłatny, bez świadczenia wzajemnego i kosztem majątku Darczyńcy - ojca, zarejestrowany znak towarowy/znaki towarowe lub wzór/wzory przemysłowe (czyli otrzyma tenże znak lub znaki, wzór/wzory przemysłowe od osoby z pierwszej grupy podatkowej w rozumieniu ustawy o spadkach i darowiznach). Znak towarowy/znaki towarowe lub wzór/wzory przemysłowe objęte będą prawem ochronnym udzielonym decyzją Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej) i/lub Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) przed otrzymaniem darowizny do majątku Podatnika. Strony umowy darowizny zgodnie określą wartość każdego znaku towarowego lub wzoru przemysłowego powyżej 3.500 zł i w ich ocenie odpowiadać ona będzie wartości rynkowej znaku lub wzoru przemysłowego. Otrzymany przez obdarowanego znak towarowy/znaki towarowe lub wzór/wzory przemysłowe uprzednio zostały wytworzone przez Darczyńcę - ojca i będą wykorzystywane w działalności gospodarczej Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right