Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2016, sygn. IBPP3/4512-81/16/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/4512-81/16/MD

brak obowiązku ustalenia współczynnika proporcji na podstawie art. 86 ust. 2a-2h ustawy o VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 28 stycznia 2016 r. (data wpływu 8 lutego 2016 r.) uzupełnionym pismem z dnia 25 lutego 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ustalenia współczynnika proporcji na podstawie art. 86 ust. 2a-2h ustawy o VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lutego 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ustalenia współczynnika proporcji na podstawie art. 86 ust. 2a-2h ustawy o VAT.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zespół X im. Y (Z.) jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) wpisanym do Rejestru Instytucji Kultury Województwa A. Działalnością statutową Z. jest świadczenie usług z zakresu kultury w postaci profesjonalnej, artystycznej prezentacji folkloru ludowego i plebejskiego oraz twórczości współczesnej czerpiącej inspirację z folkloru, a także działania upowszechnieniowe i edukacyjne w tym zakresie. Wszelkie powyższe czynności podlegają ustawie o podatku od towarów i usług, jednakże korzystają ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 tejże ustawy. Oprócz tego Z. świadczy usługi opodatkowane stawkami 8% i 23% w skład których wchodzą m.in. czynności opodatkowane związane usługami gastronomicznymi wykonywanymi w ramach prowadzonej na terenie Z. restauracji. W zakresie swojej działalności Z. nie świadczy jednak żadnych usług, które w ogóle nie podlegałyby opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czyli usług definiowanych przez ustawodawcę jako usługi wykonywane w zakresie innym niż działalność gospodarcza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00