Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2016, sygn. IBPB-1-3/4510-149/16/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-149/16/AB
W zakresie sposobu podziału kosztów w związku z prowadzeniem działalności zwolnionej z opodatkowania, jak i opodatkowanej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 lutego 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 10 lutego 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu podziału kosztów ogólnych w związku z prowadzeniem działalności zwolnionej z opodatkowania, jak i opodatkowanej (stan faktyczny) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 lutego 2015 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu podziału kosztów ogólnych w związku z prowadzeniem działalności zwolnionej z opodatkowania, jak i opodatkowanej.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca posiada cztery zakłady produkcyjne: w miejscowościach A, B oraz dwa w miejscowości C. W stosunku do każdego z zakładów Wnioskodawca dysponuje zezwoleniami na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, wydanymi na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych. Działalność gospodarcza objęta zezwoleniami polega na produkcji i sprzedaży wyrobów ceramicznych, przede wszystkim płytek ceramicznych. Wnioskodawca dysponuje także zezwoleniem dotyczącym centrum handlowo-logistycznego. Zakresem przedmiotowym tego zezwolenia objęta jest działalność produkcyjna, handlowa i usługowa w zakresie wyrobów i usług wytworzonych na terenie strefy: magazynowanie i przechowywanie towarów, usługi wspomagające transport lądowy (z wyjątkiem usług holowania w transporcie drogowym), usługi przeładunku towarów, pozostałe usługi wspierające transport, usługi rachunkowo-księgowe, usługi z zakresu obróbki mechanicznej elementów metalowych, pozostałe usługi poligraficzne, usługi związane z przygotowaniem do druku i wspomagające drukowanie, usługi w zakresie badań i analiz technicznych, usługi w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, konstrukcje metalowe i ich części, meble biurowe i sklepowe, pozostałe meble, płytki ceramiczne i płyty chodnikowe ceramiczne, pozostałe szkło przetworzone, włączając szkło techniczne. Wnioskodawca zobowiązany jest do poniesienia wydatków inwestycyjnych na terenie strefy oraz zatrudnienia osób - na zasadach i w terminach określonych w zezwoleniu. Realizacja inwestycji ma zostać zakończona, zgodnie z zezwoleniem, w terminie do 30 września 2020 r. Zezwolenie określa ponadto, maksymalną wysokość kosztów kwalifikowanych - z tytułu kosztów nowej inwestycji i z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right