Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.01.2016, sygn. IBPB-1-2/4510-115/16/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-115/16/JP

Czy całość przychodów uzyskanych z odszkodowań w przyszłości stanowi przychody strefowe, tj. przychody ze źródła, z którego dochód korzysta ze zwolnienia z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 listopada 2015 r. (data wpływu do tut. Biura 30 listopada 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 listopada 2015 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podatkowego.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Odlewnia Metali (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem specjalizującym się w produkcji wyrobów z brązu, mosiądzu i aluminium. Do wykonywanej przez Spółkę palety produktów należą rzeźby, płaskorzeźby, medale, statuetki, popiersia, tablice pamiątkowe, pomniki, drzwi spiżowe, ołtarze kościelne, odlewy przemysłowe i wyroby galanterii nagrobnej.

Do 2014 r. Spółka prowadziła swoją działalność w zakładzie zlokalizowanym w O. Z uwagi na fakt, że pierwotna siedziba Spółki przestała być wystarczająca dla rozwijającej się działalności zakładu, Spółka podjęła decyzję o budowie nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: SSE). W dniu 23 października 2010 r. Spółka uzyskała zezwolenie (dalej: Zezwolenie) na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE. Przedmiotem uzyskanego Zezwolenia jest działalność produkcyjna, usługowa i handlowa w zakresie wyrobów wytwarzanych na terenie SSE szczegółowo wymienionych w treści Zezwolenia. Na terenie nieruchomości zlokalizowanej w SSE Spółka wybudowała zakład produkcyjny wraz z zapleczem biurowym, socjalnym i magazynowym. Budowa została zlecona firmie budowlanej. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie z końcem 2012 r. Przewidywany moment rozpoczęcia użytkowania zakładu został określony na I II kwartał 2013 r. Na początku II kwartału 2013 r. okazało się, że okablowanie elektryczne założone w budynku jest wadliwe. Wada polegała na tym, że wewnętrzne warstwy izolacyjne przewodów elektrycznych zmieniają stan skupienia i substancja, z których zostały wytworzone wypływa w miejscach zakończenia kabli (np. w kontaktach, włącznikach oraz puszkach). Wada ta sprawiała, że instalacja elektryczna budynku nie mogła bezpiecznie funkcjonować i wymagała wymiany. Co więcej, w związku z tym, że kable zostały wbudowane w konstrukcję budynku, ich wymiana wiązała się z uszkodzeniem gotowych powierzchni wewnątrz obiektu takich jak ściany czy sufity oraz ich powtórnym naprawieniem po wymianie okablowania. Zidentyfikowane wady pociągnęły za sobą brak możliwości rozpoczęcia produkcji w nowym zakładzie na terenie SSE. W efekcie Spółka została zmuszona kontynuować produkcję w starym zakładzie, niedostosowanym do jej bieżących potrzeb.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00