Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2016, sygn. IBPB-1-2/4510-770/15/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-770/15/MW

ustalenie, czy w opisanym stanie faktycznym zapłata wynagrodzenia za zrzeczenie się praw z klauzuli TOP będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 19 czerwca 2015 r. (data wpływu do BKIP 16 listopada 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym zapłata wynagrodzenia za zrzeczenie się praw z klauzuli TOP będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 listopada 2015 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym zapłata wynagrodzenia za zrzeczenie się praw z klauzuli TOP będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka (dalej również: Wnioskodawca) prowadzi działalność w branży chemicznej. Spółka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce od całości osiąganych dochodów.

W ramach rozwoju działalności Spółka w roku 2014 podpisała wieloletnią umowę z kontrahentem hiszpańskim na przerób importowanych przez Spółkę w Hiszpanii surowców (dalej: Umowa Przerobu) na produkty, które były następnie przez Spółkę sprzedawane lub transportowane do Polski i zużywane w procesie produkcji. Pozytywne wyniki wstępnych rozmów pozwalały spodziewać się nawiązania relacji handlowych z klientami w Hiszpanii i w krajach ościennych (w szczególności w Portugalii).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00