Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2016, sygn. 1061-IPTPP2.4512.484.2016.1.JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP2.4512.484.2016.1.JS
określenie podstawy opodatkowania wyłącznie na podstawie dokumentów potwierdzających przedłużenie prawa ochronnego na znak towarowy oraz poprzez uwzględnienie oszacowanych kosztów wytworzenia i rejestracji znaku towarowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2016 r. (według daty wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania:
- wyłącznie na podstawie dokumentów potwierdzających przedłużenie prawa ochronnego na znak towarowy jest nieprawidłowe,
- poprzez uwzględnienie oszacowanych kosztów wytworzenia i rejestracji znaku towarowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania wyłącznie na podstawie dokumentów potwierdzających przedłużenie prawa ochronnego na znak towarowy oraz poprzez uwzględnienie oszacowanych kosztów wytworzenia i rejestracji znaku towarowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w branży tekstylnej. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykorzystuje znak towarowy zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polski. Znak ten został wytworzony przez Wnioskodawcę we własnym zakresie przed około 17 laty. W związku z powyższym Wnioskodawca poniósł w szczególności koszty zaprojektowania znaku, koszty rejestracji znaku, w tym koszty obsługi związanej z rejestracją znaku oraz koszty utrzymywania ochrony znaku, w tym opłaty związane z przedłużeniem prawa ochronnego na znak towarowy. W związku z faktem, iż wytworzenie znaku i jego rejestracja miały miejsce 17 lat temu, Wnioskodawca nie posiada dokumentów potwierdzających poniesienie ww. kosztów, ze względu na upływ ustawowego czasu przechowywania dokumentacji księgowej. Wnioskodawca wystąpi do Urzędu Patentowego z wnioskiem o przesłanie duplikatów/kopii dokumentów potwierdzających przedłużenie prawa ochronnego i opłat z tego tytułu poniesionych. Urząd Patentowy przekaże Wnioskodawcy kopie ww. dokumentów. Będą to jedyne dokumenty potwierdzające koszty poniesione w związku z wytworzeniem znaku towarowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right