Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2016, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.118.2016.1.IL, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.118.2016.1.IL

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania tym podatkiem sprzedaży czeku hotelowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 września 2016 r. (data wpływu 27 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania tym podatkiem sprzedaży czeku hotelowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania tym podatkiem sprzedaży czeku hotelowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza podjąć działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży poprzez stronę internetową tzw. czeków hotelowych na okaziciela, uprawniających nabywcę do określonych rabatów w określonych hotelach. Rabat wynosi od 20% do 40% w zależności od wynegocjowanych przez Wnioskodawcę warunków z danym hotelem i długości pobytu. Czeki hotelowe sprzedawane będą poprzez stronę internetową na całym świecie. Ok. 90% sprzedaży odbywać się będzie wyłącznie w formie elektronicznej. Proces sprzedaży czeków będzie przebiegał w sposób następujący: klient wchodzi na stronę internetową, dokonuje wyboru zakupu czeku, który go interesuje i po dokonaniu płatności w mailu otrzymuje czek w formie elektronicznej bez wskazanej na nim wartości. Po opłaceniu określonej kwoty klient otrzyma dokument in blanco, który będzie go uprawniał do zniżek na konkretne usługi w wybranych obiektach hotelowych. Termin ważności takiego dokumentu będzie wynosić 6 m-cy. Czeki hotelowe będą miały nadane numery unikatowe, jednak zdaniem Wnioskodawcy ani klienci, ani obiekty hotelowe nie będą informować Wnioskodawcy o fakcie i sposobie ich realizacji. Po upływie okresu ważności czek hotelowy stanie się bezużytecznym dokumentem. Wnioskodawca nie będzie obciążany w jakikolwiek sposób przez hotele, które biorą udział w akcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00