Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2016, sygn. ILPB1/4511-1-354/16-5/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-354/16-5/PP

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości środka trwałego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2016 r. (data wpływu 31 marca 2016 r.), uzupełnionym w dniu 14 czerwca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • ustalenia wartości początkowej środka trwałego jest prawidłowe;
  • zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości środka trwałego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • ustalenia wartości początkowej środka trwałego,
  • zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości środka trwałego.

W dniu 14 czerwca 2016 r. do tut. Organu wpłynęło pismo pełnomocnika Wnioskodawcy, w którym wskazano poprawny adres elektroniczny do doręczeń na platformie e-PUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza rozpocząć prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ze względu na okoliczności rodzinne w niedalekiej przyszłości Wnioskodawca najprawdopodobniej otrzyma od swojego ojca darowiznę w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP).

Ojciec Wnioskodawcy na dzień dokonywania wspomnianych wcześniej czynności będzie prowadził działalność gospodarczą polegającą m.in. na wynajmowaniu składników majątku stanowiących ZCP, natomiast Wnioskodawca po otrzymaniu darowizny ZCP zamierza kontynuować działalność w niezmienionym przedmiocie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00