Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.03.2016, sygn. ILPP1/4512-1-86/16-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-86/16-2/JK
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Wsparcie kształcenia zawodowego ().
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Powiatu, przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2016 r. (data wpływu 2 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Wsparcie kształcenia zawodowego () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Wsparcie kształcenia zawodowego ().
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Powiat wykonuje określone ustawami zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r., poz. 595, z późn. zm.). Zgodnie z art. 4 ust. 1 ww. ustawy, Powiat wykonuje określone ustawami zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie m.in. edukacji publicznej. Prowadzi samodzielnie gospodarkę finansową na podstawie budżetu Powiatu. Powiat będzie realizował w partnerstwie z Województwem projekt pn. Wsparcie kształcenia zawodowego () w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zakłada przebudowę budynków szkolnych na potrzeby utworzenia pracowni zawodowych oraz wyposażenie tychże pracowni, a także przebudowę placów na potrzeby utworzenia placów manewrowych do nauki jazdy kombajnem, wózkami widłowymi. Środki finansowe przeznaczone na realizację projektu nie będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Zakupiony sprzęt i wyposażenie zostaną przyjęte przez Powiat do ewidencji księgowej dokumentem OT i decyzją Zarządu Powiatu użyczone nieodpłatnie protokołem użyczenia dla szkół biorących udział w projekcie. Właścicielem modernizowanych budynków jest Powiat, a trwałymi zarządcami poszczególne szkoły.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right