Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2016, sygn. ILPB1/4511-1-1671/15-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-1671/15-2/AK
Koszty uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 grudnia 2015 r. (data wpływu 14 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, będąca osobą fizyczną, posiada status polskiego rezydenta podatkowego, podlegającego w Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości osiąganych przez siebie dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2012, poz. 361), dalej zwaną u.p.d.o.f.. Wnioskodawca zamierza rozpocząć prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, na podstawie wpisu do CEIDG, w zakresie transportu drogowego towarów. Działalność ta opodatkowana będzie podatkiem dochodowym od osób fizycznych z zastosowaniem stawki liniowej, stosownie do art. 9a ust. 2 w zw. z art. 30c u.p.d.o.f. W związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej Wnioskodawca otrzyma od swojego ojca prawo ochronne na znak towarowy. Znak towarowy, będący znakiem towarowym słownograficznym, na dzień złożenia wniosku nie jest jeszcze zarejestrowany, natomiast ojciec Wnioskodawcy zamierza złożyć wniosek o jego rejestrację w Urzędzie Patentowym RP, bądź Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante. Po jego rejestracji udzielone na rzecz ojca Wnioskodawcy prawo ochronne na znak towarowy zostanie przekazane na rzecz Wnioskodawcy na mocy umowy darowizny, w związku z faktem, że Wnioskodawca rozpocznie prowadzenie działalności w tym samym zakresie, co jego ojciec.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right