Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.02.2016, sygn. ILPP1/4512-1-915/15-2/JKu, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-915/15-2/JKu

Czy faktury zakupu nieruchomości, w której jako nabywcy widnieją poszczególni wspólnicy spółki cywilnej Wnioskodawcy mają prawo do pełnego odliczenia VAT z tytułu zakupu lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki cywilnej A przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2015 r. (data wpływu 21 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług z tytułu zakupu lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług z tytułu zakupu lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca A Spółka cywilna prowadzi wspólnie działalność gospodarczą od roku 2004. Jednocześnie jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Ma zamiar nabyć lokal użytkowy do majątku spółki i po nabyciu przystosować go do profilu prowadzonej działalności, tj. fryzjerstwo, PKD 9602. Usługi fryzjerskie opodatkowane są podatkiem VAT. Nieruchomość zostanie nabyta ze środków firmowych spółki cywilnej. Przeniesienie prawa własności będzie w formie aktu notarialnego. W prawie własności będą współużytkownicy spółki cywilnej po ½ na każdego z nich. Firma, która sprzedaje nieruchomość wystawi fakturę nabycia na poszczególnych wspólników z NIP spółki cywilnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00