Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2016, sygn. 0461-ITPP3.4512.19.1.APR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP3.4512.19.1.APR

Miejsce świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych i wykazywania tych usług w deklaracji VAT-7, uznanie transakcji nabycia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych za import usług, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu transakcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 stycznia 2017 r. (data wpływu 11 stycznia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • zastosowania art. 28b ustawy przy rozpoznaniu miejsca świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych i wykazywania tych usług w poz. 29 i 30 deklaracji VAT-7 jest nieprawidłowe,
  • uznania transakcji nabycia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych za import usług jest prawidłowe,
  • momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu ww. transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 stycznia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania art. 28b ustawy przy rozpoznaniu miejsca świadczenia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych, uznania transakcji nabycia usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych za import usług, wykazywania tych usług w poz. 29 i 30 deklaracji VAT-7 oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu ww. transakcji.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka ponosi wydatki na zakup usług pośrednictwa w sprzedaży usług hotelowych. Spółka każdego miesiąca otrzymuje z tego tytułu fakturę od kontrahenta holenderskiego. Kontrahent ten wystawia Spółce raz w miesiącu fakturę z datą początkową każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, z zaznaczeniem jakiego okresu faktura dotyczy (np. faktura z dnia 3 grudnia 2016 r. obejmuje prowizję za cały listopad 2016 r.). Faktura zawiera adnotację reverse charge, tj. podatek VAT rozlicza nabywca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00