Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2016, sygn. 0461-ITPP1.4512.679.1.MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.679.1.MS

Czy dostawców miodu i innych produktów pszczelich (takich jak pyłek, pierzga, świece woskowe) nieprowadzących działalności gospodarczej i niebędących rolnikami należy uznać za rolników ryczałtowych i wystawiać faktury RR zgodnie z art. 116 ust. 2 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 września 2016 r. (data wpływu 16 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania zakupów miodu i innych produktów pszczelich jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 września 2016 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania zakupów miodu i innych produktów pszczelich.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

W ramach działalności gospodarczej jako czynny podatnik VAT skupuje Pani miód naturalny oraz inne produkty pszczele od osób fizycznych, które posiadają miód z własnej pasieki i chcą sprzedawać ich niewielkie ilości. Są to osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie są rolnikami. Dostawy miodu pszczelego oraz innych produktów pszczelich pochodzących z pasieki jak pierzga, pyłek czy świece z wosku pszczelego dokumentuje Pani na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Do tej pory uważała Pani, że tacy drobni sprzedawcy miodu (posiadający do osiemdziesięciu pasiek) nie są rolnikami, jednak natrafiła na indywidualną interpretację i obecnie uważa Pani, że dostawców miodu powinna uznać za rolników ryczałtowych i wystawiać faktury RR zgodnie z art. 116 ust. 2 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00