Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2016, sygn. ITPB1/4511-535/16-2/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-535/16-2/DP
Jakie skutki w podatku dochodowym dla Wnioskodawcy będzie miało przejęcie ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej do której jako wkład wniesione zostały nieruchomości przez spółkę jawną, w przypadku likwidacji spółki jawnej? Czy w przypadku odpłatnego przeniesienia ogółu praw i obowiązków przysługujących Wnioskodawcy w Spółce komandytowej, do której jako wkład wniesione zostały nieruchomości, koszt uzyskania tego przychodu należy określić w oparciu o wartość wkładów określonych w umowie/akcie założycielskim Spółki, sporządzonej w formie aktu notarialnego lub też określonych aktem notarialnym dotyczącym zmiany umowy/aktu założycielskiego Spółki poprzez podwyższenie wkładów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 17 czerwca 2016 r. (data wpływu 23 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przejęcia oraz odpłatnego przeniesienia ogółu praw i obowiązków przysługujących Wnioskodawcy w spółce komandytowej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie m.in. skutków podatkowych przejęcia oraz odpłatnego przeniesienia ogółu praw i obowiązków przysługujących Wnioskodawcy w spółce komandytowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej (zwana dalej Spółką). Spółka jawna planuje wnieść do Spółki komandytowej nieruchomości jako wkład niepieniężny (aport) według wartości rynkowej. Nieruchomości te zostały zakupione przez spółkę jawną i były wykorzystywane w działalności gospodarczej. Wartość rynkowa nieruchomości na dzień wniesienia aportu zostanie określona w umowie/akcie założycielskim Spółki komandytowej. Po wniesieniu aportu rozważa się likwidację spółki jawnej i przejęcie wkładów w spółce komandytowej przez dotychczasowych wspólników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right