Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2016, sygn. ITPB1/4511-486/16/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-486/16/DP

Czy przyjęte dotychczasowe (ustalone przed rozdzielnością majątkową) zasady ustalania odpisów amortyzacyjnych będą nadal aktualne, tzn. czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości naliczaną amortyzację?

Na podstawie art. 14b § 1 i§ 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2016 r. (data wpływu 3 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środków trwałych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środków trwałych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych z obowiązkiem prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca jest w związku małżeńskim. W trakcie trwania małżeństwa zakupione zostały do prowadzonej przez Wnioskodawcę firmy środki trwałe, które są używane i podlegają amortyzacji. Obecnie w małżeństwie Wnioskodawcy obowiązuje ustrój wspólności majątkowej ustawowej. Wnioskodawca wraz z małżonką planują dokonać rozdzielności majątkowej bez podziału majątku. Wnioskodawca nadmienia, że pomimo ustanowienia rozdzielności majątkowej nadal będzie razem z żoną prowadzić wspólne gospodarstwo domowe. Małżonka Wnioskodawcy nie prowadzi i nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00