Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2016, sygn. ITPB2/4511-60/16/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-60/16/TJ

Opodatkowanie dochodu ze sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2016 r. (data wpływu 19 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 stycznia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

W 1990 r. ojciec Wnioskodawczyni i Jej babcia właściciele mieszkania i garażu sprzedali nabywcom garaż wraz z udziałem w gruncie za kwotę 22 000000 zł, którą otrzymali. Sporządzono akt notarialny u notariusza działającego przy Sądzie. Nabywcy zapłacili też wszystkie opłaty jakie obowiązywały w tamtym czasie. Przez 25 lat płacili podatki gruntowe i od nieruchomości, zarządzali nieruchomością i remontowali ją. Garaż przystosowali na lokal do prowadzenia działalności usługowej. Po wielu latach okazało się, że notariusz wykreślił udział w gruncie i oddał do sądu bez gruntu. Twierdził, że był młody i niedoświadczony. Księgę wieczystą założono więc tylko dla budynku i nie ujawniono prawa własności garażu na rzecz nabywców. Po odkryciu tego faktu nabywcy zaczęli dochodzić swoich praw. Trwało to kilka lat. Ojciec i babcia Wnioskodawczyni wyrazili zgodę na naprawę zaistniałego błędu, ponieważ sprzedali garaż wraz z udziałem w prawie wieczystego użytkowania działki stanowiącym 3/573 części na której znajduje się garaż i otrzymali za to pieniądze w 1990 r. Gdy babcia zmarła nieruchomość odziedziczył ojciec Wnioskodawczyni w całości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00