Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2016, sygn. ITPB3/4510-191/16/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-191/16/PS
Czy słuszne jest stanowisko, że Wnioskodawca nie posiada kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2016 r. (data wpływu 18 kwietnia 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 3 czerwca 2016 r. (data wpływu 7 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskdoawca działając na podstawie statutu nadanego przez Organizatora, którym jest Gmina X, zostało utworzone w dniu 01.05.2014 r. (z połączenia ... Ośrodka ... oraz Biblioteki ...). Podstawowym celem działalności instytucji kultury jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej na terenie gminy. Wnioskodawca upowszechnia kulturę poprzez podejmowanie działań, których celem jest bieżące i nieprzerwanie zaspokajanie potrzeb kulturalnych ludności, w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych. Działalność ta nie stanowi działalności gospodarczej i nie jest nastawiona na osiąganie zysku.
Wnioskodawca działając zgodnie ze statutem prowadzi działalność wynajmu sali, usługi transportowe czy sprzedaż biletów wstępu (najczęściej na zabawę sylwestrową). Swoje cele statutowe realizuje poprzez otrzymane dotacje od Organizatora (zarówno podmiotową jak i celową), wpłaty na działalność (dar woziny), usługę wynajmu sali, usługi transportowe, usługi kulturalne, bilety wstępu, środki pozyskiwane z funduszy europejskich. Cały dochód, jaki uzyskuje się z wyżej wymienionych usług przeznaczany jest na dalszą działalność statutową. Wnioskodawca prowadzi także grupę teatralną, która przygotowuje przedstawienia, z których być może, jeżeli będzie takie zainteresowanie otrzyma przychód, po wystawieniu f-ry VAT.
- i warunkują zastosowanie zwolnienia przedmiotowego zarówno od celu, dla którego zostały przyznane jak i źródła pochodzenia.-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right