Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.03.2016, sygn. ITPB3/4510-2/16/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-2/16/DK

Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie i sprzedaż udziałów spółki kapitałowej określonych w pytaniach.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2015 r. (data wpływu 4 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie i sprzedaż udziałów spółki kapitałowej określonych w pytaniach jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 stycznia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie i sprzedaż udziałów spółki kapitałowej określonych w pytaniach.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. W 2011 roku Wnioskodawca utworzył na terenie Republiki Czeskiej spółkę typu s.r.o. (spolećnost z rućenim omezenym), która jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Czeska). Wnioskodawca posiadał 100% udziałów w Spółce Czeskiej. W związku z zawiązaniem Spółki Czeskiej Wnioskodawca wniósł wkład pieniężny na pokrycie kapitału zakładowego Spółki Czeskiej. W kolejnych latach Wnioskodawca dokonał dwukrotnie podwyższenia wkładem pieniężnym kapitału zakładowego w Spółce Czeskiej, tym samym zwiększyła się wartość posiadanych przez niego udziałów w Spółce Czeskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00