Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2016, sygn. ITPP1/4512-1046/15/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-1046/15/DM

Czy w opisanym stanie faktycznym dochodzi do dwóch dostaw towaru pomiędzy rolnikami a Wnioskodawcą oraz Wnioskodawcą a odbiorcą wyczerpując tym samym dyspozycję art. 7 ust. 8 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2015 r. (data wpływu 17 listopada 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy towaru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 listopada 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy towaru.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT. W ramach prowadzonej działalności nabywa drób rzeźny od rolników. Drób ten będzie następnie sprzedawany dla kolejnego podmiotu, w szczególności dla zakładu ubojowego (dalej: ostateczny odbiorca) na podstawie zawartych umów określających wielkość zamówienia oraz terminy dokonania dostaw. Faktyczne wydanie towaru odbywa się w ten sposób, że towar (drób rzeźny) odbierany jest przez ostatecznego odbiorcę bezpośrednio od dostawcy Wnioskodawcy, a wydanie towaru odbywa się na podstawie dyspozycji Wnioskodawcy. Załadunek oraz przewóz drobiu do miejsca docelowego odbywa się przy użyciu pojazdów, którymi dysponuje ostateczny odbiorca. Ostateczny odbiorca odpowiada za organizację transportu. W momencie zawarcia umowy z rolnikiem Wnioskodawca ma prawo do decydowania o przeznaczeniu towaru, na co wskazuje m.in. fakt, że wydanie towaru dla ostatecznego odbiorcy odbywa się na podstawie dyspozycji Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00