Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2016, sygn. ITPB3/4510-626/15/MJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-626/15/MJ
Ustalenie różnic kursowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2015 r. (data wpływu 8 grudnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia różnic kursowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 grudnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie ustalenia różnic kursowych.
We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka jest firmą działającą w sektorze usług hotelarskich. Spółka zawarła umowy z biurami podróży. W umowach określono, że rozliczenia między stronami transakcji są dokonywane w walucie euro (EUR), na postawie cen zawartych w cennikach. Jednakże w umowach znajduje się zapis, że faktury mają być wystawiane w złotówkach (PLN). Wykonując ten zapis Spółka wystawia faktury, określając wartości: netto, VAT i brutto w PLN (obliczenie należnej kwoty faktury następuje na podstawie średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia przyjazdu gościa hotelowego, zgodnie z zapisami zawartymi w umowach). Na fakturze znajduje się też informacja o jej ogólnej wartości w EUR. Faktura jest wystawiana w dniu wyjazdu gościa lub dniach następnych, nie później niż do 15 dnia miesiąca następnego, jednakże data sprzedaży usługi to data wyjazdu gościa (wykonania usługi).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right