Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.02.2015, sygn. DD10/033/73/ZDA/13/PK-1967/12, Minister Finansów, sygn. DD10/033/73/ZDA/13/PK-1967/12

skutki podatkowe otrzymania tytułem dywidendy składników majątkowych w postaci udziałów w spółkach kapitałowych, akcji lub innych papierów wartościowych oraz wierzytelności pieniężnych

ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ

Na podstawie art. 14e ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.; dalej: Ordynacja podatkowa) Minister Finansów zmienia z urzędu, jako nieprawidłową, interpretację indywidualną wydaną w dniu 18 września 2012 r. znak: IPPB3/423-333/12-4/GJ przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, w ten sposób, iż stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2012 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełnione pismem z dnia 1 sierpnia 2012 r. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, dotyczące skutków podatkowych otrzymania tytułem dywidendy składników majątkowych w postaci udziałów w spółkach kapitałowych, akcji lub innych papierów wartościowych oraz wierzytelności pieniężnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2012 r. Spółka (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) złożyła wniosek - uzupełniony pismem z dnia 1 sierpnia 2012 r. (data wpływu 6 sierpnia 2012 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania tytułem dywidendy składników majątkowych w postaci udziałów w spółkach kapitałowych, akcji lub innych papierów wartościowych oraz wierzytelności pieniężnych.

Zgodnie z przedstawionym w ww. wniosku zdarzeniem przyszłym, Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prawa polskiego, która jako udziałowiec (właściciel 100% udziałów) spółki kapitałowej (będącej odpowiednikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa polskiego) z siedzibą i zarządem za granicą (dalej jako: spółka zależna) otrzyma od spółki zależnej określone składniki majątkowe tytułem dywidendy w formie niepieniężnej. Tytułem dywidendy mogą zostać przeniesione należące do spółki zależnej następujące składniki majątkowe: udziały w spółkach kapitałowych, akcje lub inne papiery wartościowe oraz wierzytelności pieniężne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00