Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2015, sygn. IPPB3/4510-594/15-2/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-594/15-2/DP
Konsekwencje podatkowe sprzedaży nieruchomości, która została wniesiona do spółki osobowej drogą wkładu niepieniężnego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia nieruchomości otrzymanej przez spółkę osobową jako wkład niepieniężny - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia nieruchomości otrzymanej przez spółkę osobową jako wkład niepieniężny.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Obecnie Wnioskodawca prowadzi przedsiębiorstwo jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest wpisana do rejestru przedsiębiorców. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług na terytorium Polski. Przedsiębiorstwo zajmuje się realizacją projektów budowlanych, co stanowi zakres jej podstawowej działalności. Jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Wnioskodawca wprowadzi aportem w formie wkładu niepieniężnego wybudowaną przez siebie nieruchomość o wartości rynkowej 2 000 000 do tworzącej się spółki komandytowej jako swój udział. Nieruchomość składa się z działek, jest zabudowana, posiada dostęp do drogi publicznej, jest składnikiem majątku spółki, nie została wprowadzona do ewidencji środków trwałych. Wartość aportu została określona w kwocie rynkowej wartości nieruchomości, w momencie wnoszenia aportu w kwocie 2 000 000 PLN. Aport zostanie wniesiony przez wspólnika (Sp. z o. o.) posiadającego w konsekwencji 80% udziałów. Drugim udziałowcem spółki komandytowej jest osoba fizyczna posiadająca 20% udziałów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right