Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2015, sygn. IPPP1/4512-1100/15-3/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-1100/15-3/AS

opodatkowanie dotacji, uznanie otrzymanej dotacji za obrót, będący podstawą opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2015 r. (data wpływu 26 października 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 30 października 2015 r. (data wpływu 2 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dotacji, uznania otrzymanej dotacji za obrót, będący podstawą opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dotacji, uznania otrzymanej dotacji za obrót, będący podstawą opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 30 października 2015 r. (data wpływu 2 listopada 2015 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Wnioskodawca, Instytut) jest instytutem badawczym działającym na podstawie ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Instytutach Badawczych (Dz.U. 2010 nr 96 poz. 618 ze zm.), zajmującym m.in. się badaniami, rozwojem i wytwarzaniem i sprzedażą urządzeń automatyki i robotyki. Wnioskodawca bierze udział w konsorcjum naukowo-przemysłowym (Konsorcjum). Konsorcjum zostało zawiązane w celu realizacji projektu wspólnego przedsięwzięcia pt. G (Projekt). Celem projektu jest opracowanie i przygotowanie do wdrożenia grafenowych generacyjnych czujników przepływu (generujących napięcie zależne od prędkości przepływu) dla zastosowań przemysłowych, medycznych i w życiu codziennym. W fazie A projektu wszyscy partnerzy wykorzystają swoje uzupełniające się kompetencje: jeden z uczestników Konsorcjum wyhoduje i dokona strukturyzacji materiału grafenowego, inny przeprowadzi wszechstronne badania właściwości grafenu, ważne dla zastosowań w czujnikach przepływu, Wnioskodawca wraz z kolejnym partnerem skonstruują, przetestują i zoptymalizują czujnik, jak również wykonają demonstratory i niekomercyjny prototyp czujnika. W fazie B projektu uczestnik biznesowy Konsorcjum stworzy dostępny dla rynku grafenowy generacyjny czujnik przepływu. Proponowany odporny na warunki środowiska generacyjny czujnik przepływu powinien być konkurencyjny na rynku. Projekt (obok kilkunastu innych projektów zaproponowanych przez różne podmioty) jest realizowany w związku z konkursem ogłoszonym przez N. (dalej: N.), w ramach narodowego programu T., którego nadrzędnym celem jest zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez zastosowanie wyników badań do opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań opartych na wykorzystaniu grafenu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00