Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2015, sygn. IPPP2/4512-775/15-2/MJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-775/15-2/MJ

W zakresie: możliwość i termin obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów, sposób dokumentowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2015 r. (data wpływu 10 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów, jak również sposobu ich dokumentowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 sierpnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów, jak również sposobu ich dokumentowania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest dystrybutorem alkoholi. Sprzedaż alkoholi dokonywana jest w ramach różnych kanałów dystrybucji. W ramach jednego z nich Wnioskodawca dokonuje dostawy towarów do pośredników (Dystrybutorów), którzy następnie sprzedają nabyte od Wnioskodawcy towary do sklepów (Nabywców), prowadzących sprzedaż detaliczną.

W celu wspierania sprzedaży towarów do Nabywców i zachęcania ich do kupowania towarów wprowadzanych do obrotu prawnego przez Wnioskodawcę, Wnioskodawca zdecydował się na rozwiązanie zmierzające efektywnie do obniżenia ceny swoich towarów, którą Nabywcy muszą zapłacić nabywając te towary od Dystrybutorów, co ma w konsekwencji przyczynić się do zwiększenia sprzedaży Wnioskodawcy. Rozwiązanie to polega na tym, że Nabywcy mogą otrzymać od Wnioskodawcy określone kwotowo wypłaty środków pieniężnych za zakup od Dystrybutorów wybranych towarów dokonany w określonym czasie (pośrednia premia od obrotu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00