Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2015, sygn. IPPB3/4510-670/15-2/JBB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-670/15-2/JBB
moment rozpoznania kosztu, tj. art.15 ust.4d i 4e updop.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015r., poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015r., poz.643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2015r. (data wpływu 10 sierpnia 2015r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie płacone w związku z transakcjami CDS stanowi koszt uzyskania przychodów inny niż bezpośrednio związany z przychodami, potrącalny w dacie jego poniesienia, stosownie do art. 15 ust.4d oraz ust.4e updop - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 sierpnia 2015r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie płacone w związku z transakcjami CDS stanowi koszt uzyskania przychodów inny niż bezpośrednio związany z przychodami, potrącalny w dacie jego poniesienia, stosownie do art. 15 ust.4d oraz ust.4e updop.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, mającą swoją siedzibę na terenie Polski i podlegającą tu opodatkowaniu od całości dochodów bez względu na miejsce ich osiągania (dalej: Wnioskodawca, Spółka). Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą w szczególności na udzielaniu pożyczek poza systemem bankowym.
Z uwagi na profil produktu oferowanego przez Spółkę, często zdarza się, że klienci (pożyczkobiorcy) nie spłacają pożyczek w terminie. W stosunku do niektórych klientów Spółka ma problemy z odzyskaniem środków wypłaconych im w ramach pożyczki. Taka sytuacja wiąże się z utraceniem środków pieniężnych należących do Spółki i udostępnionych wcześniej pożyczkobiorcy w ramach umowy pożyczki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right