Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2015, sygn. IPPB1/4511-843/15-2/KS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-843/15-2/KS1
Czy w przedstawionym stanie przyszłym kosztem uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę udziałów Spółki Holdingowej nabytych w ramach likwidacji Spółki Zależnej, będzie wartość nominalna własnych udziałów Spółki Zależnej wydanych przez Spółkę Zależną w dniu transakcji wymiany udziałów wspólnikom Spółki POL i wspólnikom Spółki RUM w zamian za akcje Spółki POL i udziały Spółki RUM?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r, poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2015 r. (data wpływu 6 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania (dalej jako: Wnioskodawca).Wnioskodawca jest udziałowcem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce i podlegającej w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania (dalej jako: Spółka Zależna).
Spółka Zależna jest z kolei udziałowcem w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce i podlegającej w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów (dalej jako: Spółka Holdingowa). Spółka Zależna nabyła udziały w Spółce Holdingowej w ramach transakcji wymiany udziałów. Transakcja wymiany udziałów przebiegała w ten sposób, że Spółka Holdingowa podniosła kapitał zakładowy, a Spółka Zależna objęła udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Holdingowej wnosząc do Spółki Holdingowej posiadane przez siebie akcje i udziały w innych spółkach. W ramach transakcji wymiany udziałów Spółka Zależna wniosła do Spółki Holdingowej posiadane przez siebie akcje w spółce akcyjnej z siedzibą w Polsce i podlegającej opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania (dalej jako: Spółka POL) oraz posiadane przez siebie udziały w spółce z siedzibą w Rumunii podlegającej opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania w Rumunii (dalej jako: Spółka RUM). Na skutek transakcji wymiany udziałów Spółka Holdingowa uzyskała bezwzględną większość praw głosu w Spółce POL oraz w Spółce RUM.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right