Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.09.2015, sygn. IPPB5/4510-601/15-2/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-601/15-2/RS
Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że przychód podatkowy z tytułu sprzedaży na rzecz Nabywcy Przedmiotu Transakcji powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Spółką a Nabywcą, na podstawie której dojdzie do realizacji Transakcji (wydania Przedmiotu Transakcji Nabywcy), nie później niż w momencie zapłaty Wynagrodzenia lub wystawienia faktury VAT z tytułu zawarcia Transakcji i przychód ten powinien zostać uwzględniony w wyniku podatkowym (dochodzie lub stracie) PGK jeśli umowa sprzedaży zostanie zawarta w okresie funkcjonowania PGK?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, ze zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu u Spółki wchodzącej w skład Podatkowej Grupy Kapitałowej oraz uwzględnienia ww. przychodu w wyniku podatkowym PGK jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu u Spółki wchodzącej w skład Podatkowej Grupy Kapitałowej oraz uwzględnienia ww. przychodu w wyniku podatkowym PGK.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
- Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.
- W dniu 30 czerwca 2015 roku Spółka zawarła wraz ze spółką C. Sp. z o.o. (jedynym udziałowcem Spółki, posiadającym bezpośrednio 100% udziałów w Spółce) umowę podatkowej grupy kapitałowej w rozumieniu art. la ustawy o CIT (dalej: Podatkowa Grupa Kapitałowa lub PGK). W tym samym dniu umowa o utworzeniu PGK została zgłoszona do rejestracji przez Spółkę, jako spółkę reprezentującą PGK do naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right