Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2015, sygn. IPPB3/4510-383/15-2/JBB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-383/15-2/JBB
dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wierzytelność z tytułu niespłaconych pożyczek może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2015r. (data wpływu 27 kwietnia 2014r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wierzytelność z tytułu niespłaconych pożyczek i odsetek może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do:
- pytania pierwszego jest nieprawidłowe,
- pytania drugiego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 kwietnia 2015r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wierzytelność z tytułu niespłaconych pożyczek może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Sp. z o.o, (dalej P., Spółka lub Wnioskodawca) należy do międzynarodowej grupy (dalej Grupa lub Grupa Kapitałowa) zajmującej się spedycją logistyką. Grupa działa w taki sposób, ze każda z jej Spółek zatrudnia specjalistów znających procedury celne i transportowe krajowe oraz zagraniczne - na określonym obszarze. Zatem jeśli pewna część transportu organizowanego przez którąkolwiek ze Spółek Grupy przebiega przez terytorium innej Spółki lub przez inne terytorium, na którym dana Spółka może sprawować skuteczny nadzór, wówczas staje się ona podwykonawcą usług transportowych dla innej Spółki z Grupy. Taka współpraca wpływa na poprawę efektywności działalności prowadzonej przez poszczególne Spółki Grupy, a więc na redukcję kosztów, ograniczenie ryzyk oraz zwiększenie efektywności działalności i sprzedaży.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right