Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2015, sygn. IPPB3/4510-477/15-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-477/15-2/AG

sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 22 maja 2015 r. (data wpływu 25 maja 2015 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca w przyszłości zostanie udziałowcem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której siedzibą oraz zarząd znajdują się w Polsce (dalej Spółka dzielona"). Wnioskodawca zostanie udziałowcem Spółki dzielonej w wyniku transakcji aportów udziałów Spółki dzielonej do Wnioskodawcy (wymiany udziałów). Do transakcji aportów po stronie Wnioskodawcy będzie miał zastosowanie przepis art. 12 ust. 4d ustawy o PDOP. W ramach transakcji wymiany udziałów nie przewiduje się dopłat w gotówce.

Wartość nominalna udziałów Wnioskodawcy wydanych ówczesnym wspólnikom Spółki dzielonej będzie odpowiadała wartości udziałów w Spółce dzielonej, określonej (na podstawę wyceny rzeczoznawcy majątkowego) w umowie zawartej na moment wniesienia udziałów w Spółce dzielonej do Wnioskodawcy, jako wkład niepieniężny.

W przyszłości Wnioskodawca nie wyklucza przeniesienia części działalności Spółki dzielonej do Wnioskodawcy w drodze podziału Spółki dzielonej. Podział nastąpi w trybie przewidzianym w art . 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych (dalej KSH"), tj. w drodze podziału przez wydzielenie części majątku Spółki dzielonej na Wnioskodawcę. Majątek podlegający wydzieleniu będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Również majątek, który pozostanie w Spółce dzielonej będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00