Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2015, sygn. IPPP1/4512-709/15-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-709/15-2/AW
rozliczenia w ramach konsorcjum
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 lipca 2015 r. (data wpływu 13 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania przez Partnera na rzecz Lidera rozliczeń w ramach umowy konsorcjum - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania przez Partnera na rzecz Lidera rozliczeń w ramach umowy konsorcjum.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
A. S.A. (dalej: A., Spółka) jest przedsiębiorstwem, którego głównym przedmiotem działalności jest świadczenie usług budowlanych. W przypadku kontraktów, na których nie jest możliwe samodzielne przystąpienie do ich realizacji A. zawiera umowy konsorcjum z innymi podmiotami. W dniu 29 października 2014 r. (po podpisaniu wstępnej umowy konsorcjum) A. wraz ze spółką B. Gmbh (dalej: B.) złożyły wspólną ofertę (dalej: Oferta) na dostawę i montaż instalacji odazotowania oraz modernizację instalacji odsiarczania spalin dla kotła K2 w C. w ramach zamówienia publicznego pod n (dalej: Projekt), prowadzonego przez D. SA (dalej: Zamawiający). Oferta obejmowała wspólną cenę którą strony skalkulowały bez podziału na kwotę należną A. oraz B.
W grudniu 2014 r. (po wyborze Oferty jako najkorzystniejszej) A. i B. zawarły skróconą umowę konsorcjum, w której zobowiązały się współpracować w celu wspólnego wykonania Projektu. W załączniku do umowy strony określiły zakres rzeczowy z oznaczeniem jaka część prac i dostaw ma zostać wykonana przez A. a jaka przez B. 9 stycznia 2015 r. B. (jako Lider konsorcjum) oraz A. (jako Partner konsorcjum) podpisały z Zamawiającym kontrakt na Dostawę i montaż instalacji odazotowania oraz modernizację instalacji odsiarczania spalin dla kotła K2 w C. w Warszawie w celu dostosowania kotła K-2 w C. do wymagań emisyjnych określonych w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/75/UE z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. (dalej: Kontrakt). Kontrakt w ślad za złożoną Ofertą obejmuje łączną cenę należną konsorcjum za jego ukończenie z zastrzeżeniem, że podmiotem uprawnionym do wystawiania faktur na rzecz Zamawiającego oraz otrzymania zapłaty będzie Lider konsorcjum. Kontrakt zawiera również podział Wynagrodzenia Umownego na poszczególne etapy realizacji Kontraktu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right