Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2015, sygn. IPPB6/4510-117/15-2/TO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-117/15-2/TO
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym - w oparciu o przepisy ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym na dzień otrzymania Not Kredytowych rozliczających lata 2012 - 2014 - w opisanym stanie faktycznym kwota wynikająca z otrzymanej od Dostawcy Noty Kredytowej powinna zostać rozpoznana przez B jako koszt uzyskania przychodu w roku podatkowym obejmującym Okres Rozliczeniowy, którego dotyczyła przedmiotowa Nota Kredytowa?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania jako koszt uzyskania przychodu, kwoty wynikającej z otrzymanej od Dostawcy Noty Kredytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania jako koszt uzyskania przychodu, kwoty wynikającej z otrzymanej od Dostawcy Noty Kredytowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
B Sp. z o.o. ( lub Spółka) jest częścią międzynarodowego koncernu farmaceutycznego A (Grupa) zajmującego się m. in. produkcją i dystrybucją produktów leczniczych - w tym w szczególności: dystrybucją tych produktów na polskim rynku. Działalność dystrybucyjna Grupy w latach 2012 - 2014 była prowadzona na polskim rynku przede wszystkim przez B, która nabywała towary handlowe (Produkty) od podmiotu powiązanego należącego do Grupy tj. od A E Ltd. (A lub Dostawca). Produkty odsprzedawane były następnie przez Spółkę do niezależnych podmiotów gospodarczych (hurtowni farmaceutycznych) zajmujących się ich dalszą dystrybucją na polskim rynku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right