Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. IPPP2/4512-119/15-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-119/15-2/IZ

Dotyczy opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony  przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2015 r. (data wpływu 11 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2015 r. r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wojciech wraz z małżonką Agnieszką na zasadach wspólności małżeńskiej nabyli w dniu 27 czerwca 2002 r. na zasadach współwłasności z innymi osobami fizycznymi małżonkami Władysław i Danuta , udział stanowiący 36% w niezabudowanych nieruchomościach rolnych. Nieruchomość oznaczona w ewidencji gruntów numerami ewidencyjnymi 29/1 oraz nr 7/1. Sprzedawcą nieruchomości w 2002 r. była osoba fizyczna niebędaca podatnikiem podatku od towarów i usług. Małżonkowie opłacali od tej nieruchomości przez cały okres posiadania nieruchomości podatek rolny, korzystali również z ubezpieczenia w KRUS. Na tym terenie nie wykonywali żadnych nakładów, nie uprawiali produkcji rolnej, ani produkcji z tzw. upraw specjalnych produkcji rolnej. Małżonków w dniu nabycia i w okresie posiadania tej nieruchomości rolnej obowiązywała wspołność małżeńska, nie zawierali oni żadnych umów w sprawie rozdzielności majątkowej w ustroju małżeńskim.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00