Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2015, sygn. IPPB5/4510-141/15-4/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-141/15-4/AJ

Kwestia obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów brytyjskiego funduszu emerytalnego (trustu) w Polsce.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2015 r. (data wpływu 19 lutego 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 maja 2015 r. (data wpływu 25 maja 2015 r.) na wezwanie Organu podatkowego z dnia 12 maja 2015 r. (data doręczenia 15 maja 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów A. (UK) B. w Polsce jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku zapłaty podatku dochodowego w związku z osiąganiem dochodów z aktywów A. (UK) B. w Polsce.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

A. (UK) B. jest pracowniczym funduszem emerytalnym

, który został utworzony zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii . Fundusz działa w formie trustu na podstawie prawa brytyjskiego oraz posiada status tzw. B. dla celów The British Finance Act 2004 .

Zgodnie z prawem brytyjskim trust nie posiada osobnej zdolności do czynności prawnych - czynności takie, w imieniu i na rzecz trustu podejmują powiernicy. W przypadku trustu co najmniej jeden powiernik jest prawnie odpowiedzialny za przechowywanie aktywów osoby, która powierzyła dane aktywa do trustu. Aktywa są powierzane trustom w celu zapewnienia korzyści beneficjentom trustu. Za zarządzanie trustem oraz realizację celów czy życzeń podmiotu powierzającego aktywa do trustu, odpowiedzialni są powiernicy. Cele oraz wymagania stawiane dla trustu, są określane w dokumencie prawnym określanym mianem Trust Deed, jednocześnie ustanawiającym trust. Trusty mogą zostać utworzone z różnych względów, m.in. w celu utworzenia programu emerytalnego dla pracowników danej spółki. W prawie brytyjskim tworzenie przez pracodawców programów emerytalnych działających w formie trustu jest powszechną praktyką. W rzeczywistości większość programów emerytalnych jest tworzonych w formie trustu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00