Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2015, sygn. IPPP1/4512-532/15-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-532/15-2/KR
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z poniesionymi wydatkami na spotkania biznesowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2015 r. (data wpływu 29 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z poniesionymi wydatkami na spotkania biznesowe jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 maja 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z poniesionymi wydatkami na spotkania biznesowe.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Spółka Komandytowa jest spółką komandytową (dalej jako Wnioskodawca). Wnioskodawca prowadzi działalność prawniczą wykonując czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług i jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. W ramach tej działalności Wnioskodawca organizował w przeszłości i zamierza organizować spotkania biznesowe z klientami lub potencjalnymi klientami, które odbywają się: i) w siedzibie (biurze) Wnioskodawcy lub ii) poza tą siedzibą (biurem), np. w restauracjach (dalej jako Spotkania Biznesowe).
Celem Spotkań Biznesowych jest nawiązywanie współpracy z nowymi klientami oraz podtrzymywanie współpracy z dotychczasowymi kontrahentami. W szczególności, Spotkania Biznesowe służą omówieniu spraw biznesowych, propozycji lub ofert współpracy, negocjowaniu warunków współpracy, zakończonych, trwających lub możliwych w przyszłości projektów lub transakcji itp. Podczas Spotkań Biznesowych zwyczajowo podawane są drobne przekąski oraz poczęstunek w formie lunchy, obiadów czy kolacji oraz napoje, w tym napoje alkoholowe. Spotkania Biznesowe nie mają charakteru szczególnie uroczystego, wytwornego czy okazałego, w szczególności ich celem nie jest okazanie przepychu czy imponowania kontrahentom wystawnością, lecz wyłącznie omówienie bieżących spraw biznesowych na neutralnym gruncie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right