Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2015, sygn. IPPP1/4512-53/15-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-53/15-2/KC
w zakresie uznania wykonywanych czynności za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2015 r. (data wpływu 23 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wykonywanych czynności za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 stycznia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wykonywanych czynności za świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, E. Sp. z o.o. (Spółka) zajmuje się dystrybucją produktów leczniczych (Produkty). Standardowo, dystrybucja Produktów przebiega następująco: Spółka dokonuje sprzedaży Produktów do hurtowni farmaceutycznych, a następnie hurtownie farmaceutyczne dokonują ich sprzedaży do aptek.
W celu zapewnienia odpowiedniej dostępności wybranych Produktów dla pacjentów, Spółka rozważa inicjowanie i organizowanie okresowych akcji we współpracy z podmiotami prowadzącymi apteki lub zarządzającymi sieciami aptek (Kontrahenci).
Podstawą formalną współpracy w tym zakresie (akcji zapewnienia dostępności Produktów dla pacjentów) byłoby odpowiednie porozumienie umowne (zlecenie) pomiędzy Spółką a Kontrahentem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right